Veri Kurtarma Hizmetleri Şart ve Koşulları

 1. Müşteri PİTS Veri Kurtarma Teknoloji ve Bilişim Ticaret Ltd. şirketinin, çalışanlarının ve bağımsız müteahhitlerinin (veri kurtarma için gönderilen) cihazı almalarına ve tesislerine veya tesislerinden kurye aracılığıyla sevk etmesine izin verir.
 2. Müşteri, veri kurtarma için gönderilen cihazın sahibi olduğunu temsil ve garanti eder ve doğrular.
 3. Müşteriye ilk teknik incelemenin sonuçları (yazılı ya da sözlü olarak) kayıttan itibaren 24 saat (bir iş günü) içinde bildirilecektir. Eğer bu süre içinde ilk teknik inceleme tamamlanmadıysa müşteri bilgilendirilecektir (yazılı ya da sözlü olarak).
 4. PİTS Veri Kurtarma Teknoloji ve Bilişim Ticaret Ltd. şirketinde 90 günden uzun süre boyunca bırakılan tüm mülkler bertaraf edilecek, satılacak, yeniden kullanılacak ya da geri dönüştürülecektir. PİTS Veri Kurtarma Teknoloji ve Bilişim Ticaret Ltd. Şirketinin müşteriye ya da üçüncü taraflara karşı bir yükümlülüğü olmayacaktır.
 5. Müşteri veri kurtarmanın garanti edilemeyeceğini anlamaktadır. Başarıyla gerçekleştirmek için tüm çabalar sarf edilecektir.
 6. Müşteri bir sabit diskin, flash sürücünün, hafıza kartının ya da mobil telefonun herhangi bir zamanda, PİTS Veri Kurtarma Teknoloji ve Bilişim Ticaret Ltd. Şirketinin elindeyken dahi bozulabileceğini anlamaktadır ve böylesi arızalardan PİTS Veri Kurtarma Teknoloji ve Bilişim Ticaret Ltd. Şirketini sorumlu tutmayacaktır.
 7. Depolama aygıtları gerekirse teknisyenlerimiz tarafından ilk teknik incelemede açılacaktır.
 8. PİTS Veri Kurtarma Teknoloji ve Bilişim Ticaret Ltd. Şirketi veya bir müteahhit ya da çalışan, hiç bir koşulda veri kaybından, cihazın zarar görmesinden, gelir ya da kâr kaybından ya da sunulan hizmetin herhangi bir diğer sonucundan sorumlu tutulamayacaktır.
 9. PİTS Veri Kurtarma Teknoloji ve Bilişim Ticaret Ltd. şirketi kurtarılan tüm verileri tüm zamanlarda özel ve gizli tutacağını kabul eder. Kurtarılan herhangi bir veri, kolluk kuvvetleri tarafından talep edilirse, bu veriler yasa uyarınca sunulacaktır.
 10. Önceden farklı bir anlaşma yapılmamışsa, ödemenin tümünün veriler serbest bırakılmadan önce yapılması gerekir.
 11. Bazı durumlarda “Veri Yoksa Para Yok” politikası geçerli olabilir. Bazı durumlarda, işe başlamadan önce bir başlangıç ücreti ödenmesi gerekebilir. Bu her zaman için cihazınızın değerlendirmesinden sonra verilecek teklifte belirtilir.
 12. Müşteri ürününün kendisine geri ulaştırılmasına ait kargo gönderme masraflarından finansal olarak sorumludur.
 13. Müşteri herhangi bir hizmet için verilen teklifi kabul etmişse ve 24 saatten uzun süre sonra talep edilen veri kurtarma hizmetini makul bir açıklama sunmadan iptal etmişse, 300₺ iptal ücreti ödenmelidir. PİTS Veri Kurtarma Teknoloji ve Bilişim Ticaret Ltd. şirketi kendi takdirine göre bu ücretten feragat edebilir.
 14. Veri kurtarma işi tamamlandıktan sonra, dilediğiniz tüm dosyaları inceleyebilir, test edebilirsiniz. Veriyi ofisten aldıktan sonra, ya da ödemenizi yapmanızın ve bizim size verileri kuryeye ulaştırmamızdan sonra, dosyalar hasarlı, eksik ya da bozuksa dahi herhangi bir sebeple geri ödeme yapılmaz.
 15. İş tamamlandıktan sonraki 14 gün içinde ödeme yapılmalıdır. Nakit, EFT POS ya da kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz . Verinizi size iade etmemizden önce tüm ödemenin yapılmış olması gerekir. 14 günden sonra yapılacak ödemeler, bu teklif kabul edilmeden önce personelimiz tarafından özel koşullar dolayısıyla feragat edilmediği sürece her hafta için 30₺ gecikme ücreti ödenecektir.
 16. Eğer teklif ettiğimiz veri kurtarma yöntemi başarısız olursa, size başka bir yöntem önerebilir ve yeni bir teklif sunabiliriz. Bu yükümlülükten bağımsız bir teklif olacaktır.
 17. Aygıtınızdan ne kadar veri kurtarılabileceğini garanti edemeyiz, bunu yalnızca kurtarma girişimini tamamladığımızda bilebiliriz. Kurtarılabilecek verilerin mümkün olduğunca fazlasını kurtarmak ve sizin için iyi bir sonuç elde etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Daha sonra verilerinizi kontrol ederek, bize ödeme yapmadan önce önemli dosyalarınızın iyi durumda olup olmadığına bakabilirsiniz. Amacımız en önemli verilerinizi ve tüm diğer verilerinizi, mümkün olan en iyi koşullarda kurtarmak olacaktır.
 18. Seyrek kullanılan dosya sistemleri ve işletim sistemleri (MacOS, Ext2, Ext3, Ext4, HFS+, Novel NSS, NWFS) için standart fiyatlara %50 eklenecektir.
 19. Hızlandırılmış acil durum (mümkün olduğunda) veri kurtarma süreci için, standart fiyatlara %100 eklenecektir.
 20. Veri kurtarmadan sonra kullanılan yedek parçalar (donör sürücüler ya da PCBler) müşteriye verilmeyecektir. Bu parçalar PİTS Veri Kurtarma Teknoloji ve Bilişim Ticaret Ltd. Şirketinin mülkü olarak kayıtlıdır.